Şub
06
2012

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Bundan 7 yıl önce internet kelimesi birçok kişi için mp3,chat ve oyun gibi kavramları çağrıştırıyordu. Bi çoğumuz için interneti asıl kullanım amacı buydu. PR ajanlarının yardımıyla sosyal medya olgusunun ana haber bültenlerimize taşınmasından itibaren bu karanlık çukurun içine düşmeye başladık.  Birbilerine mail forward etmenin ötesine geçemeyen bi çok insan arkadaşlarıyla internette vakit geçirmenin yeni bir yanını daha öğrenmiş oldu. İlk başlarda “erkek adam kendine tıklatmaz” diyen delikanlılarımız arasında da dürtüşmeler havada ucuşurken yeni arkadaşlarla tanışmak içinde farklı yöntemler geliştirdiler (bkz: şekil a)


Bunun  dışında tribünlerden sıkılan taraftarda sosyal medyanın TT ( trending topics) halini keşfetti. Bilet alıp tribünden küfretmek yerine hesap açıp twit atmak hem daha ekonomik hem daha eğlenceli olmaya başladı bu sosyal mecrada.

Neyseki eğlence şimdilik bununla sınırlı değil, henüz hırsızların keşfetmediği foursquare diye bi olay var ki..O da çok eğlenceli nerede ne bok yenir ne yenmez chek-in yapmadan önce öğrenebiliyorsunuz.

Bende kendi payıma düşeni sizlere bu kategori üzerinden paylaşmaya başlayacağım.. Kimleri tanıdık, ne faydasını gördük yada kimden uzak durduk kurtulduk gibi yazılarla yakın zamanda bu kategori üzerinden karşılaşacaksınız. Şimdilik hepinizie iyigeceler pampişlerim

Written by umutus in: Sosyal Medya | Etiketler:, , , ,

1 Yorum »

  • Halil

    Tespitler şahane, ‘caps’ler de öyle :)

    Comment | 06 Şubat 2012

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum yapın

Theme: TheBuckmaker.com Wordpress Themes | Webhosts compared, Gesundheitspapst